Banteux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banteux
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Banteux is located in Franca
Banteux
Banteux
50°03′44″V 3°11′58″L / 50.0622°V 3.1994°L / 50.0622; 3.1994Koordinatat: 50°03′44″V 3°11′58″L / 50.0622°V 3.1994°L / 50.0622; 3.1994
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Cambrai
Kantoni Marcoing
Ndërbashkësia Vacquerie
Kryetari Bernadette Godet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.18 km2
Lartësia 77 m (m.n.d.)
Popullsia 329 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59266
INSEE 59047


Banteux është një komunëFrancë. Banteux bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 329 banorë dhe sipërfaqe 6.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Banteux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale