Bantigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bantigny
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bantigny is located in Franca
Bantigny
Bantigny
47°49′32″V 7°30′59″L / 47.8256°V 7.5164°L / 47.8256; 7.5164Koordinatat: 47°49′32″V 7°30′59″L / 47.8256°V 7.5164°L / 47.8256; 7.5164
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Cambrai
Kantoni Cambrai-Ouest
Ndërbashkësia l'Ouest Cambrésis
Kryetari Yves Marécaille
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.17 km2
Lartësia 48 m (m.n.d.)
Popullsia 463 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59554
INSEE 59048


Bantigny është një komunëFrancë. Bantigny bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 463 banorë dhe sipërfaqe 3.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]