Bantouzelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bantouzelle
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bantouzelle is located in Franca
Bantouzelle
Bantouzelle
47°35′34″V 6°48′56″L / 47.5928°V 6.8156°L / 47.5928; 6.8156Koordinatat: 47°35′34″V 6°48′56″L / 47.5928°V 6.8156°L / 47.5928; 6.8156
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Cambrai
Kantoni Marcoing
Ndërbashkësia Hauts du Cambrésis
Kryetari Sylviane Maur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.45 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 408 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59266
INSEE 59049


Bantouzelle është një komunëFrancë. Bantouzelle bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 408 banorë dhe sipërfaqe 7.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]