Banville, Calvados

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banville
Komunë
noform
Pamje nga Banville
Stema_figura
Vendndodhja
Banville is located in Franca
Banville
Banville
42°34′00″V 2°52′05″L / 42.5667°V 2.8681°L / 42.5667; 2.8681Koordinatat: 42°34′00″V 2°52′05″L / 42.5667°V 2.8681°L / 42.5667; 2.8681
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Bayeux
Kantoni Ryes
Ndërbashkësia Bessin, Seulles et Mer
Kryetari Chrystèle Pouchain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.68 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 657 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14480
INSEE 14038


Banville është një komunëFrancë. Banville bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 657 banorë dhe sipërfaqe 4.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]