Banvou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banvou
Komunë
Vendndodhja
Banvou is located in Franca
Banvou
Banvou
42°28′59″V 3°07′41″L / 42.4831°V 3.1281°L / 42.4831; 3.1281Koordinatat: 42°28′59″V 3°07′41″L / 42.4831°V 3.1281°L / 42.4831; 3.1281
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Messei
Ndërbashkësia Haute Varenne et du Houlme
Kryetari Martine Guérin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.98 km2
Lartësia 187 m (m.n.d.)
Popullsia 619 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61450
INSEE 61024


Banvou është një komunëFrancë. Banvou bën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 619 banorë dhe sipërfaqe 12.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Banvou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale