Baons-le-Comte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baons-le-Comte
Komunë
Vendndodhja
Baons-le-Comte is located in Franca
Baons-le-Comte
Baons-le-Comte
45°20′46″V 1°48′55″L / 45.3461°V 1.8153°L / 45.3461; 1.8153Koordinatat: 45°20′46″V 1°48′55″L / 45.3461°V 1.8153°L / 45.3461; 1.8153
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Rouen
Kantoni Yvetot
Kryetari Marie-Josèphe Carpentier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.38 km2
Lartësia 170 m (m.n.d.)
Popullsia 345 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76190
INSEE 76055


Baons-le-Comte është një komunëFrancë. Baons-le-Comte bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 345 banorë dhe sipërfaqe 5.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]