Bar-sur-Aube

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bar-sur-Aube
Komunë
noform
Pamje nga Bar-sur-Aube
Stema_figura
Vendndodhja
Bar-sur-Aube is located in Franca
Bar-sur-Aube
Bar-sur-Aube
47°38′27″V 0°21′26″P / 47.6408°V 0.3572°P / 47.6408; -0.3572Koordinatat: 47°38′27″V 0°21′26″P / 47.6408°V 0.3572°P / 47.6408; -0.3572
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Bar-sur-Aube
Kantoni Bar-sur-Aube
Ndërbashkësia Bar-sur-Aube
Kryetari René Gaudot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.27 km2
Lartësia 166 m (m.n.d.)
Popullsia 5403 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10200
INSEE 10033


Bar-sur-Aube është një komunëFrancë. Bar-sur-Aube bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 5403 banorë dhe sipërfaqe 16.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]