Bar-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bar-sur-Seine
Komunë
noform
Pamje nga Bar-sur-Seine
Stema_figura
Vendndodhja
Bar-sur-Seine is located in Franca
Bar-sur-Seine
Bar-sur-Seine
43°19′53″V 1°49′27″L / 43.3314°V 1.8242°L / 43.3314; 1.8242Koordinatat: 43°19′53″V 1°49′27″L / 43.3314°V 1.8242°L / 43.3314; 1.8242
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Bar-sur-Seine
Kryetari Marcel Hurillon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.53 km2
Popullsia 3374 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10110
INSEE 10034


Bar-sur-Seine është një komunëFrancë. Bar-sur-Seine bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 3374 banorë dhe sipërfaqe 27.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]