Bar Kafe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Informacione mbi serialin
Bar Kafe Show.jpg
Titulli shqip: Bar Kafe
Titulli origjinal: Bar Kafe
Shteti i prodhimit: Shqipëri
Viti i prodhimit:
(Vitet e prodhimit):
20102011
Kohëzgjatja e një episode: rreth 15 minuta
Episode: 20
Gjuha origjinale: Shqip
Intro:
Studio / Prodhuesi(t): Vizion Plus
Tring Digital
Krijuesi(t): Erion Kame
Saimir Gongo
Zhanri: Komedi
Transmetimi i parë në TV: 2010
Interpretojnë

Bar-Kafe është një komedi për të gjitha moshat. Me humor të kultivuar të karaktereve, situatës dhe batutës. Kjo e bën atë një komedi familjare për t'u ndjekur nga të gjithë. Ngjarjet zhvillohen në një zyrë administrate, me 9 personazhe—punonjës të kompanisë, shefin, dhe një personazh episodik.[1]

Një administratë e cila është shumë e dhënë pas banakut të klubit të punës. Situatat janë nga më të ndryshmet. Aty ka thashetheme, ikje nga puna, rikthime në punë, festa, baste, fejesa, ikje dritash, lojra të ndryshme, ofeza dhe çdo ndodhi që mund të ngjasë në një kolektiv pune ku vetëm për punë nuk bëhet fjalë. Të gjitha këto nëpërmjet situatave të humorit.

Ngjarjet zhvillohen në një zyrë administrate, me 9 personazhe –punonjës të kompanisë, shefin, dhe një personazh episodik.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]