Baraigne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baraigne
Komunë
noform
Pamje nga Baraigne
Stema_figura
Vendndodhja
Baraigne is located in Franca
Baraigne
Baraigne
43°19′53″V 1°49′27″L / 43.3314°V 1.8242°L / 43.3314; 1.8242Koordinatat: 43°19′53″V 1°49′27″L / 43.3314°V 1.8242°L / 43.3314; 1.8242
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Carcassonne
Kantoni Salles-sur-l'Hers
Ndërbashkësia Castelnaudary Lauragais Audois
Kryetari Camille Guagno
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.76 km2
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Popullsia 151 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11410
INSEE 11026


Baraigne është një komunëFrancë. Baraigne bën pjesë në departamentin Auderajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 4.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]