Baralle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baralle
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Baralle is located in Franca
Baralle
Baralle
50°04′39″V 2°56′00″L / 50.0775°V 2.9333°L / 50.0775; 2.9333Koordinatat: 50°04′39″V 2°56′00″L / 50.0775°V 2.9333°L / 50.0775; 2.9333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Marquion
Ndërbashkësia Marquion
Kryetari Jean-Pierre Lestocard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.95 km2
Lartësia 69 m (m.n.d.)
Popullsia 485 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62860
INSEE 62081


Baralle është një komunëFrancë. Baralle bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 485 banorë dhe sipërfaqe 7.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baralle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale