Barastre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barastre
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barastre is located in Franca
Barastre
Barastre
43°26′05″V 0°07′35″L / 43.4347°V 0.1264°L / 43.4347; 0.1264Koordinatat: 43°26′05″V 0°07′35″L / 43.4347°V 0.1264°L / 43.4347; 0.1264
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Bertincourt
Ndërbashkësia Canton of Bertincourt
Kryetari Gislain Boury
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.64 km2
Lartësia 119 m (m.n.d.)
Popullsia 249 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62124
INSEE 62082


Barastre është një komunëFrancë. Barastre bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 249 banorë dhe sipërfaqe 7.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]