Barbaira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbaira
Komunë
noform
Pamje nga Barbaira
Stema_figura
Vendndodhja
Barbaira is located in Franca
Barbaira
Barbaira
48°34′26″V 6°50′52″L / 48.5739°V 6.8478°L / 48.5739; 6.8478Koordinatat: 48°34′26″V 6°50′52″L / 48.5739°V 6.8478°L / 48.5739; 6.8478
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Carcassonne
Kantoni Capendu
Ndërbashkësia Piémont d'Alaric
Kryetari Jacques Fabre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.4 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 733 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11800
INSEE 11027


Barbaira është një komunëFrancë. Barbaira bën pjesë në departamentin Auderajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 733 banorë dhe sipërfaqe 9.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]