Barbentane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbentane
Komunë
noform
Pamje nga Barbentane
Stema_figura
Vendndodhja
Barbentane is located in Franca
Barbentane
Barbentane
48°20′19″V 4°01′57″L / 48.3386°V 4.0325°L / 48.3386; 4.0325Koordinatat: 48°20′19″V 4°01′57″L / 48.3386°V 4.0325°L / 48.3386; 4.0325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Qarku Arrondissement Arles
Kantoni Châteaurenard
Ndërbashkësia Agglomération Rhône Alpilles Durance
Kryetari Jean-Louis Ichartel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.13 km2
Lartësia 51 m (m.n.d.)
Popullsia 3791 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13570
INSEE 13010


Barbentane është një komunëFrancë. Barbentane bën pjesë në departamentin Bouches-du-Rhônerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 3791 banorë dhe sipërfaqe 27.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]