Barberaz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barberaz
Komunë
noform
Pamje nga Barberaz
Stema_figura
Vendndodhja
Barberaz is located in Franca
Barberaz
Barberaz
46°13′08″V 3°14′48″L / 46.2189°V 3.2467°L / 46.2189; 3.2467Koordinatat: 46°13′08″V 3°14′48″L / 46.2189°V 3.2467°L / 46.2189; 3.2467
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni La Ravoire
Ndërbashkësia Chambéry métropole
Kryetari David Dubonnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.79 km2
Popullsia 4838 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73000
INSEE 73029


Barberaz është një komunëFrancë. Barberaz bën pjesë në departamentin Savoierajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 4838 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 3.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]