Barberey-Saint-Sulpice

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barberey-Saint-Sulpice
Komunë
Vendndodhja
Barberey-Saint-Sulpice is located in Franca
Barberey-Saint-Sulpice
Barberey-Saint-Sulpice
49°00′38″V 0°21′09″P / 49.0106°V 0.3525°P / 49.0106; -0.3525Koordinatat: 49°00′38″V 0°21′09″P / 49.0106°V 0.3525°P / 49.0106; -0.3525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Troyes-4
Ndërbashkësia Seine Melda Coteaux
Kryetari Alain Hubinois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.36 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 1220 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10600
INSEE 10030


Barberey-Saint-Sulpice është një komunëFrancë. Barberey-Saint-Sulpice bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 1220 banorë dhe sipërfaqe 9.36 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]