Barberier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barberier
Komunë
noform
Pamje nga Barberier
Vendndodhja
Barberier is located in Franca
Barberier
Barberier
49°13′23″V 2°40′09″L / 49.2231°V 2.6692°L / 49.2231; 2.6692Koordinatat: 49°13′23″V 2°40′09″L / 49.2231°V 2.6692°L / 49.2231; 2.6692
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Moulins
Kantoni Gannat
Ndërbashkësia Pays Saint-Pourcinois
Kryetari Philippe Château
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.08 km2
Lartësia 269 m (m.n.d.)
Popullsia 131 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3140
INSEE 3016


Barberier është një komunëFrancë. Barberier bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 131 banorë dhe sipërfaqe 8.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]