Barbery, Calvados

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbery
Komunë
noform
Pamje nga Barbery
Stema_figura
Vendndodhja
Barbery is located in Franca
Barbery
Barbery
49°16′32″V 0°44′52″P / 49.2756°V 0.7478°P / 49.2756; -0.7478Koordinatat: 49°16′32″V 0°44′52″P / 49.2756°V 0.7478°P / 49.2756; -0.7478
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Bretteville-sur-Laize
Ndërbashkësia Cingal
Kryetari Guy Pislard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.6 km2
Lartësia 285 m (m.n.d.)
Popullsia 729 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14220
INSEE 14039


Barbery është një komunëFrancë. Barbery bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 729 banorë dhe sipërfaqe 8.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]