Barbeville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbeville
Komunë
noform
Pamje nga Barbeville
Vendndodhja
Barbeville is located in Franca
Barbeville
Barbeville
48°08′33″V 6°50′24″L / 48.1425°V 6.84°L / 48.1425; 6.84Koordinatat: 48°08′33″V 6°50′24″L / 48.1425°V 6.84°L / 48.1425; 6.84
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Bayeux
Kantoni Bayeux
Ndërbashkësia Bayeux Intercom
Kryetari Denis Énée
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.47 km2
Lartësia 53 m (m.n.d.)
Popullsia 180 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14400
INSEE 14040


Barbeville është një komunëFrancë. Barbeville bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 180 banorë dhe sipërfaqe 3.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]