Barbezières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbezières
Komunë
noform
Pamje nga Barbezières
Vendndodhja
Barbezières is located in Franca
Barbezières
Barbezières
48°26′48″V 2°36′20″L / 48.4467°V 2.6056°L / 48.4467; 2.6056Koordinatat: 48°26′48″V 2°36′20″L / 48.4467°V 2.6056°L / 48.4467; 2.6056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Confolens
Kantoni Aigre
Ndërbashkësia Pays d'Aigre
Kryetari Didier Ravion
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.29 km2
Popullsia 123 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16140
INSEE 16027


Barbezières është një komunëFrancë. Barbezières bën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 123 banorë dhe sipërfaqe 9.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]