Barbezieux-Saint-Hilaire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbezieux-Saint-Hilaire
Komunë
noform
Pamje nga Barbezieux-Saint-Hilaire
Stema_figura
Vendndodhja
Barbezieux-Saint-Hilaire is located in Franca
Barbezieux-Saint-Hilaire
Barbezieux-Saint-Hilaire
47°15′13″V 4°45′20″L / 47.2536°V 4.7556°L / 47.2536; 4.7556Koordinatat: 47°15′13″V 4°45′20″L / 47.2536°V 4.7556°L / 47.2536; 4.7556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Cognac
Kantoni Barbezieux-Saint-Hilaire
Ndërbashkësia 3B - Sud-Charente
Kryetari René Vignerie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.55 km2
Lartësia 79 m (m.n.d.)
Popullsia 4687 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16300
INSEE 16028


Barbezieux-Saint-Hilaire është një komunëFrancë. Barbezieux-Saint-Hilaire bën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 4687 banorë dhe sipërfaqe 26.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]