Barbirey-sur-Ouche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbirey-sur-Ouche
Komunë
noform
Pamje nga Barbirey-sur-Ouche
Stema_figura
Vendndodhja
Barbirey-sur-Ouche is located in Franca
Barbirey-sur-Ouche
Barbirey-sur-Ouche
44°57′26″V 5°08′29″L / 44.9572°V 5.1414°L / 44.9572; 5.1414Koordinatat: 44°57′26″V 5°08′29″L / 44.9572°V 5.1414°L / 44.9572; 5.1414
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Burgundy
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Sombernon
Kryetari Robert Bott
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.76 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 266 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21410
INSEE 21045


Barbirey-sur-Ouche është një komunëFrancë. Barbirey-sur-Ouche bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Burgundy. Komuna ka një popullsi prej 266 banorë dhe sipërfaqe 10.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]