Barbuise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbuise
Komunë
noform
Pamje nga Barbuise
Vendndodhja
Barbuise is located in Franca
Barbuise
Barbuise
45°34′20″V 5°58′42″L / 45.5722°V 5.9784°L / 45.5722; 5.9784Koordinatat: 45°34′20″V 5°58′42″L / 45.5722°V 5.9784°L / 45.5722; 5.9784
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Nogent-sur-Seine
Kantoni Villenauxe-la-Grande
Ndërbashkësia Nogentais
Kryetari Alain Boyer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.09 km2
Lartësia 68 m (m.n.d.)
Popullsia 404 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10400
INSEE 10031


Barbuise është një komunëFrancë. Barbuise bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 404 banorë dhe sipërfaqe 18.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]