Barc, Eure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barc
Komunë
noform
Pamje nga Barc
Stema_figura
Vendndodhja
Barc is located in Franca
Barc
Barc
43°42′15″V 0°14′05″P / 43.7042°V 0.2347°P / 43.7042; -0.2347Koordinatat: 43°42′15″V 0°14′05″P / 43.7042°V 0.2347°P / 43.7042; -0.2347
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Bernay
Kantoni Beaumont-le-Roger
Ndërbashkësia Beaumont-le-Roger
Kryetari Charles Deschamps
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.35 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 953 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27170
INSEE 27037


Barc është një komunëFrancë. Barc bën pjesë në departamentin Eurerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 953 banorë dhe sipërfaqe 11.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]