Barcelonne-du-Gers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barcelonne-du-Gers
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barcelonne-du-Gers is located in Franca
Barcelonne-du-Gers
Barcelonne-du-Gers
48°42′29″V 6°57′47″L / 48.7081°V 6.9631°L / 48.7081; 6.9631Koordinatat: 48°42′29″V 6°57′47″L / 48.7081°V 6.9631°L / 48.7081; 6.9631
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Riscle
Ndërbashkësia Aire-sur-l'Adour
Kryetari Jacques Gaïotti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.29 km2
Popullsia 1324 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32720
INSEE 32027


Barcelonne-du-Gers është një komunëFrancë. Barcelonne-du-Gers bën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 1324 banorë dhe sipërfaqe 20.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]