Barcugnan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barcugnan
Komunë
Vendndodhja
Barcugnan is located in Franca
Barcugnan
Barcugnan
48°59′53″V 2°55′26″L / 48.998°V 2.924°L / 48.998; 2.924Koordinatat: 48°59′53″V 2°55′26″L / 48.998°V 2.924°L / 48.998; 2.924
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Miélan
Ndërbashkësia Hautes vallées de Gascogne
Kryetari Robert Betbeze
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.11 km2
Popullsia 139 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32170
INSEE 32028


Barcugnan është një komunëFrancë. Barcugnan bën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 139 banorë dhe sipërfaqe 9.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]