Bard, Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bard
Komunë
noform
Pamje nga Bard
Stema_figura
Vendndodhja
Bard is located in Franca
Bard
Bard
47°16′25″V 5°38′00″L / 47.2736°V 5.6333°L / 47.2736; 5.6333Koordinatat: 47°16′25″V 5°38′00″L / 47.2736°V 5.6333°L / 47.2736; 5.6333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Qarku Arrondissement Montbrison
Kantoni Montbrison
Ndërbashkësia Loire Forez
Kryetari Roger Vernet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.78 km2
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Popullsia 619 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42600
INSEE 42012


Bard është një komunëFrancë. Bard bën pjesë në departamentin Loirerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 619 banorë dhe sipërfaqe 13.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]