Bard-lès-Époisses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bard-lès-Époisses
Komunë
Vendndodhja
Bard-lès-Époisses is located in Franca
Bard-lès-Époisses
Bard-lès-Époisses
44°02′27″V 0°53′24″L / 44.0408°V 0.89°L / 44.0408; 0.89Koordinatat: 44°02′27″V 0°53′24″L / 44.0408°V 0.89°L / 44.0408; 0.89
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Burgundy
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Semur-en-Auxois
Kryetari Jean-Michel Massé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.54 km2
Lartësia 247 m (m.n.d.)
Popullsia 54 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21460
INSEE 21047


Bard-lès-Époisses është një komunëFrancë. Bard-lès-Époisses bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Burgundy. Komuna ka një popullsi prej 54 banorë dhe sipërfaqe 3.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]