Bard-le-Régulier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bard-le-Régulier
Komunë
noform
Pamje nga Bard-le-Régulier
Vendndodhja
Bard-le-Régulier is located in Franca
Bard-le-Régulier
Bard-le-Régulier
47°31′56″V 4°13′00″L / 47.5322°V 4.2167°L / 47.5322; 4.2167Koordinatat: 47°31′56″V 4°13′00″L / 47.5322°V 4.2167°L / 47.5322; 4.2167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Burgundy
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Beaune
Kantoni Liernais
Ndërbashkësia Liernais
Kryetari Raymond Morel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.1 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 70 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21430
INSEE 21046


Bard-le-Régulier është një komunëFrancë. Bard-le-Régulier bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Burgundy. Komuna ka një popullsi prej 70 banorë dhe sipërfaqe 9.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]