Bardenac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bardenac
Komunë
noform
Pamje nga Bardenac
Vendndodhja
Bardenac is located in Franca
Bardenac
Bardenac
43°28′32″V 1°12′09″P / 43.4756°V 1.2025°P / 43.4756; -1.2025Koordinatat: 43°28′32″V 1°12′09″P / 43.4756°V 1.2025°P / 43.4756; -1.2025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Angoulême
Kantoni Chalais
Ndërbashkësia Pays de Chalais
Kryetari Alain Vallet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.04 km2
Lartësia 95 m (m.n.d.)
Popullsia 244 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16210
INSEE 16029


Bardenac është një komunëFrancë. Bardenac bën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 244 banorë dhe sipërfaqe 8.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]