Bardhyl Ibraimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bardhyl Ibraimi
Të dhënat personale
Emri i plotëBardhyl Ibraimi
Data e lindjes (1993-11-05) 5 Nëntor, 1993 (26 vjeç)
Vendi i lindjesTetovë, Maqedoni
Gjatësia1.80m
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Recica
Numri7
Karriera në rini
2005-2009FC Recica
2009-2011FC Renova
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011 -KF Recica78(16)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Bardhyl Ibraimi (lindur më 5 nëntor 1993) është një futbollist profesionist shqiptar nga Maqedonia i cili luan si mesfushor për FC Reçicën.

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Renova

Lidhjet e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

www.fieldoo.com