Bardouville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bardouville
Komunë
Vendndodhja
Bardouville is located in Franca
Bardouville
Bardouville
48°28′37″V 7°13′51″L / 48.4769°V 7.2308°L / 48.4769; 7.2308Koordinatat: 48°28′37″V 7°13′51″L / 48.4769°V 7.2308°L / 48.4769; 7.2308
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Rouen
Kantoni Duclair
Ndërbashkësia CREA
Kryetari Claude Thomas-dit-Dumont
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.61 km2
Lartësia 58 m (m.n.d.)
Popullsia 630 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76480
INSEE 76056


Bardouville është një komunëFrancë. Bardouville bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 630 banorë dhe sipërfaqe 8.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]