Barentin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barentin
Komunë
noform
Pamje nga Barentin
Vendndodhja
Barentin is located in Franca
Barentin
Barentin
49°38′02″V 3°39′08″L / 49.6339°V 3.6522°L / 49.6339; 3.6522Koordinatat: 49°38′02″V 3°39′08″L / 49.6339°V 3.6522°L / 49.6339; 3.6522
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Rouen
Kantoni Pavilly
Kryetari Michel Bentot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.74 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 12479 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76360
INSEE 76057


Barentin është një komunëFrancë. Barentin bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 12479 banorë dhe sipërfaqe 12.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]