Barenton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barenton
Komunë
noform
Pamje nga Barenton
Vendndodhja
Barenton is located in Franca
Barenton
Barenton
49°38′36″V 3°39′12″L / 49.6433°V 3.6533°L / 49.6433; 3.6533Koordinatat: 49°38′36″V 3°39′12″L / 49.6433°V 3.6533°L / 49.6433; 3.6533
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Avranches
Kantoni Barenton
Ndërbashkësia Sélune
Kryetari Hubert Guesdon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.88 km2
Popullsia 1270 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50720
INSEE 50029


Barenton është një komunëFrancë. Barenton bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1270 banorë dhe sipërfaqe 34.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]