Barfleur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barfleur
Komunë
noform
Pamje nga Barfleur
Stema_figura
Vendndodhja
Barfleur is located in Franca
Barfleur
Barfleur
47°12′48″V 5°03′43″L / 47.2133°V 5.0619°L / 47.2133; 5.0619Koordinatat: 47°12′48″V 5°03′43″L / 47.2133°V 5.0619°L / 47.2133; 5.0619
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Cherbourg
Kantoni Quettehou
Ndërbashkësia Val de Saire
Kryetari Jean Deville
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.6 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Popullsia 648 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50760
INSEE 50030


Barfleur është një komunëFrancë. Barfleur bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 648 banorë dhe sipërfaqe 0.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]