Bargemon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bargemon
Komunë
noform
Pamje nga Bargemon
Stema_figura
Vendndodhja
Bargemon is located in Franca
Bargemon
Bargemon
44°50′13″V 3°53′43″L / 44.8369°V 3.8953°L / 44.8369; 3.8953Koordinatat: 44°50′13″V 3°53′43″L / 44.8369°V 3.8953°L / 44.8369; 3.8953
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Qarku Arrondissement Draguignan
Kantoni Callas
Ndërbashkësia Draguignan
Kryetari Pierre Blanc
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.14 km2
Popullsia 1471 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 83830
INSEE 83011


Bargemon është një komunëFrancë. Bargemon bën pjesë në departamentin Varrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 1471 banorë dhe sipërfaqe 35.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]