Barges, Côte-d'Or

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barges
Komunë
noform
Pamje nga Barges
Stema_figura
Vendndodhja
Barges is located in Franca
Barges
Barges
47°51′48″V 5°50′52″L / 47.8633°V 5.8478°L / 47.8633; 5.8478Koordinatat: 47°51′48″V 5°50′52″L / 47.8633°V 5.8478°L / 47.8633; 5.8478
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Burgundy
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Gevrey-Chambertin
Ndërbashkësia Sud Dijonnais
Kryetari André Daller
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.85 km2
Popullsia 461 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21910
INSEE 21048


Barges është një komunëFrancë. Barges bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Burgundy. Komuna ka një popullsi prej 461 banorë dhe sipërfaqe 3.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]