Bari mijëfletësh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bari mijëfletësh
Bari mijëfletësh
Bari mijëfletësh
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Asterales
Familja: Asteraceae
Grupi: Achillea
Achillea millefolium

Bari mijëfletësh (lat. Achillea millefolium L.), i njohur edhe si : - bar i pezmit, mijëgjethësja, bar noxël (Kruje), ermenë (Libohovë), bishtamith (Orosh), është lule e familjes Asteraceae.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Bari mijëfletësh në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Bari mijëfletësh – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.pngKy artikull nga biologjia është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.