Bari mijëfletësh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bari mijëfletësh
Yarrow (Achillea millefolium).jpg
Achillea millefolium
Klasifikimi shkencor Edit this classification
Mbretëria:
Familja:
Asteraceae
Gjinia:
Lloji:
A. millefolium
Emri binomial
Achillea millefolium
Linnaeus, 1758
Sinonimet

Bari mijëfletësh (Achillea millefolium), i njohur edhe si  : - bar i pezmit, mijëgjethësja, bar noxël (Kruje), ermenë (Libohovë), bishtamith (Orosh), është lule e familjes Asteraceae.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.