Barjac, Gard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barjac
Komunë
noform
Pamje nga Barjac
Stema_figura
Vendndodhja
Barjac is located in Franca
Barjac
Barjac
43°33′32″V 6°00′29″L / 43.5589°V 6.0081°L / 43.5589; 6.0081Koordinatat: 43°33′32″V 6°00′29″L / 43.5589°V 6.0081°L / 43.5589; 6.0081
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Alès
Kantoni Barjac
Kryetari Edouard Chaulet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.72 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 1530 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30430
INSEE 30029


Barjac është një komunëFrancë. Barjac bën pjesë në departamentin Gardrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 1530 banorë dhe sipërfaqe 42.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]