Barjols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barjols
Komunë
noform
Pamje nga Barjols
Stema_figura
Vendndodhja
Barjols is located in Franca
Barjols
Barjols
48°24′34″V 1°28′41″L / 48.4094°V 1.4781°L / 48.4094; 1.4781Koordinatat: 48°24′34″V 1°28′41″L / 48.4094°V 1.4781°L / 48.4094; 1.4781
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var (83)
Qarku Arrondissement Brignoles
Kantoni Barjols
Kryetari Daniel Nironi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.06 km2
Lartësia 259 m (m.n.d.)
Popullsia 3009 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 83670
INSEE 83012


Barjols është një komunëFrancë. Barjols bën pjesë në departamentin Var (83)rajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 3009 banorë dhe sipërfaqe 30.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barjols – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale