Barlin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barlin
Komunë
Vendndodhja
Barlin is located in Franca
Barlin
Barlin
50°12′10″V 2°16′29″L / 50.2028°V 2.2747°L / 50.2028; 2.2747Koordinatat: 50°12′10″V 2°16′29″L / 50.2028°V 2.2747°L / 50.2028; 2.2747
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Béthune
Kantoni Barlin
Ndërbashkësia Artois
Kryetari Michel Dagbert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.18 km2
Lartësia 63 m (m.n.d.)
Popullsia 7549 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62620
INSEE 62083


Barlin është një komunëFrancë. Barlin bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 7549 banorë dhe sipërfaqe 6.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barlin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale