Barly, Pas-de-Calais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barly
Komunë
noform
Pamje nga Barly
Stema_figura
Vendndodhja
Barly is located in Franca
Barly
Barly
48°15′14″V 1°56′56″L / 48.2539°V 1.9489°L / 48.2539; 1.9489Koordinatat: 48°15′14″V 1°56′56″L / 48.2539°V 1.9489°L / 48.2539; 1.9489
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Avesnes-le-Comte
Ndërbashkësia Deux Sources
Kryetari Daniel Bouttemy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.15 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 233 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62810
INSEE 62084


Barly është një komunëFrancë. Barly bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 233 banorë dhe sipërfaqe 6.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]