Barneville-la-Bertran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barneville-la-Bertran
Komunë
Vendndodhja
Barneville-la-Bertran is located in Franca
Barneville-la-Bertran
Barneville-la-Bertran
49°59′15″V 1°24′43″L / 49.9875°V 1.4119°L / 49.9875; 1.4119Koordinatat: 49°59′15″V 1°24′43″L / 49.9875°V 1.4119°L / 49.9875; 1.4119
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Lisieux
Kantoni Honfleur
Ndërbashkësia Pays de Honfleur
Kryetari Jean-François Bernard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.18 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 147 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14600
INSEE 14041


Barneville-la-Bertran është një komunëFrancë. Barneville-la-Bertran bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 4.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]