Barneville-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barneville-sur-Seine
Komunë
noform
Pamje nga Barneville-sur-Seine
Vendndodhja
Barneville-sur-Seine is located in Franca
Barneville-sur-Seine
Barneville-sur-Seine
44°03′00″V 4°16′54″L / 44.05°V 4.2817°L / 44.05; 4.2817Koordinatat: 44°03′00″V 4°16′54″L / 44.05°V 4.2817°L / 44.05; 4.2817
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Bernay
Kantoni Routot
Ndërbashkësia Roumois Nord
Kryetari Claude Dumont
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.77 km2
Lartësia 124 m (m.n.d.)
Popullsia 468 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27310
INSEE 27039


Barneville-sur-Seine është një komunëFrancë. Barneville-sur-Seine bën pjesë në departamentin Eurerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 468 banorë dhe sipërfaqe 8.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]