Baromesnil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baromesnil
Komunë
Vendndodhja
Baromesnil is located in Franca
Baromesnil
Baromesnil
44°49′23″V 0°18′41″P / 44.8231°V 0.3114°P / 44.8231; -0.3114Koordinatat: 44°49′23″V 0°18′41″P / 44.8231°V 0.3114°P / 44.8231; -0.3114
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Eu
Ndërbashkësia Yères et Plateaux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.98 km2
Lartësia 124 m (m.n.d.)
Popullsia 250 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76260
INSEE 76058


Baromesnil është një komunëFrancë. Baromesnil bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 250 banorë dhe sipërfaqe 7.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]