Baron, Gard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baron
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Baron is located in Franca
Baron
Baron
49°10′26″V 2°43′49″L / 49.1739°V 2.7303°L / 49.1739; 2.7303Koordinatat: 49°10′26″V 2°43′49″L / 49.1739°V 2.7303°L / 49.1739; 2.7303
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Saint-Chaptes
Kryetari Luc Rouveyrolles
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.06 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 324 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30700
INSEE 30030


Baron është një komunëFrancë. Baron bën pjesë në departamentin Gardrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 324 banorë dhe sipërfaqe 10.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]