Baron-sur-Odon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baron-sur-Odon
Komunë
noform
Pamje nga Baron-sur-Odon
Stema_figura
Vendndodhja
Baron-sur-Odon is located in Franca
Baron-sur-Odon
Baron-sur-Odon
48°55′59″V 0°02′35″P / 48.9331°V 0.0431°P / 48.9331; -0.0431Koordinatat: 48°55′59″V 0°02′35″P / 48.9331°V 0.0431°P / 48.9331; -0.0431
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Évrecy
Ndërbashkësia Évrecy-Orne-Odon
Kryetari Georges Laignel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.43 km2
Lartësia 84 m (m.n.d.)
Popullsia 836 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14210
INSEE 14042


Baron-sur-Odon është një komunëFrancë. Baron-sur-Odon bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 836 banorë dhe sipërfaqe 6.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]