Barou-en-Auge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barou-en-Auge
Komunë
noform
Pamje nga Barou-en-Auge
Vendndodhja
Barou-en-Auge is located in Franca
Barou-en-Auge
Barou-en-Auge
49°02′49″V 0°51′34″L / 49.0469°V 0.8594°L / 49.0469; 0.8594Koordinatat: 49°02′49″V 0°51′34″L / 49.0469°V 0.8594°L / 49.0469; 0.8594
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Morteaux-Coulibœuf
Ndërbashkësia Pays de Falaise
Kryetari Claude Laurent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.35 km2
Lartësia 66 m (m.n.d.)
Popullsia 91 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14620
INSEE 14043


Barou-en-Auge është një komunëFrancë. Barou-en-Auge bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 91 banorë dhe sipërfaqe 8.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]