Baroville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baroville
Komunë
noform
Pamje nga Baroville
Stema_figura
Vendndodhja
Baroville is located in Franca
Baroville
Baroville
48°24′32″V 7°27′02″L / 48.4089°V 7.4506°L / 48.4089; 7.4506Koordinatat: 48°24′32″V 7°27′02″L / 48.4089°V 7.4506°L / 48.4089; 7.4506
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Bar-sur-Aube
Kantoni Bar-sur-Aube
Ndërbashkësia Bar-sur-Aube
Kryetari Marie-Noëlle Rigollot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.32 km2
Lartësia 219 m (m.n.d.)
Popullsia 353 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10200
INSEE 10032


Baroville është një komunëFrancë. Baroville bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 353 banorë dhe sipërfaqe 17.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]