Barquet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barquet
Komunë
noform
Pamje nga Barquet
Vendndodhja
Barquet is located in Franca
Barquet
Barquet
46°17′31″V 3°42′59″L / 46.2919°V 3.7164°L / 46.2919; 3.7164Koordinatat: 46°17′31″V 3°42′59″L / 46.2919°V 3.7164°L / 46.2919; 3.7164
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Bernay
Kantoni Beaumont-le-Roger
Ndërbashkësia Beaumont-le-Roger
Kryetari Jacky Dupont
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.68 km2
Lartësia 126 m (m.n.d.)
Popullsia 363 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27170
INSEE 27040


Barquet është një komunëFrancë. Barquet bën pjesë në departamentin Eurerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 363 banorë dhe sipërfaqe 13.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barquet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale